Sorbenty

Absodan - DN 1

  • Sorpčné granule s vysoko poréznou surovinou, ktorá zabezpečuje dobré sorpčné vlastnosti a rýchlu sorpciu.
  • Výborne čistí olejové škvrny aj ropné emulzie z betónu, zámkovej dlažby a cestného asfaltu.
  • Zvlášť vhodný na upratovanie kvapalín z vozovky a spevnených komunikácií - čistí do sucha, vyčistená plocha nie je klzká.
  • Chemicky odolný - je možné použiť na väčšinu chemikálií.
Typ: 6652 - 7032
Typ: 7029

Spilkleen

  • Sypký absorbent pre odsávanie kvapalín
  • jedná sa o výrobok, ktorý vzniká následnou úpravou celulózy, použitý SPILKLEEN je možno ľahko spáliť
  • Jeho účinnosť je vyššia ako u klasických granulátov, dodáva sa v 30 l baleniach
  • SPILKLEEN je dostatočne ťažký, aby pri zásahu nebol rozfúkaný vetrom, ošetrená plocha nekĺže a po uprataní zostáva povrch takmer suchý.
Typ: 7029

Praktická ukážka - použitie Sorbentu SPILKLEEN na pracovisku.

Spilkleen Granules - SK 1 Typ: 7029

Vysoká sorbčná schopnosť ako oleja, tak aj vody. Preto sa hodí skôr do vnútorných priestorov. Špeciálne navrhnutá ako absorbent pre všeobecné použitie. Spilkleen Granules sú recyklovaným vedľajším výrobkom papierenského priemyslu. Možno ho použiť ako rýchly upratovací prostriedok alebo ako obecný absorbent. Nakoľko sa jedná o tepelne upravovanú usadeninu, je tento typ granúl celkom nehorľavý.

Spilkleen Plus (Spilplus) - SK 2 Typ: 7030

Vhodný do vnútorných priestorov. Najrozšírenejší typ, saje olej aj vodu.Jedná sa o bezprašné a protišmykové granule, ktoré sa nerozpadnú na prach a sú preto vhodné do oblasti so silnou prevádzkou. SPILPLUS môže zostať na podlahe v priebehu pracovného dňa a udržuje teplý, protišmykový povrch, ktorýpo zametení na konci smeny zostane suchý. Ílovitý povlak dáva suchému výrobku odolnosť voči ohňu. SPILPLUS sa biologicky odbúra a nepôsobí tak probémy v opadovej kanalizácii.

Spilkleen Oil Selective (SOS) - SK 4 Typ: 7032

Vhodný na vodnú hladinu alebo do vonkajších priestorov. Ako všetky absorbenty Spilkleen sa jedná o biologický výrobok, vedľajší produkt papierenského priemyslu. Tento výrobok je však výnimočný vzhľadom k tomu, že je špeciálne ošetrený, aby bol hydrofóbny (nenasáva vodu) a mal vysokú sorbčnú schopnosť ropných produktov. Chemická väzba zabraňuje uvoľňovaniu zadržanej látky ako pri použití, tak aj pri uložení na skládke. SOS je biologicky odbúrateľný a vzhľadom k tomu, že nesaje vodu, je ideálny pre vonkajšie použitie. Granule možno voľne nasypať na vodnú hladinu, po nasiaknutí sa vytvoria olejom nasiaknuté hrudky, pričom zvyšný absorbent je čistý.

Technické dáta

TypNázovVeľkosť balenia (l)Obsah balenia (kg)Sorbčná schopnosť
olej/voda (l/balenie)
6652Absodan - DN 1Vrece PE 20 l s držadlom1013/13
7029GRANULES SK 1Vrece PE 30 l s vysýpkou1812/11
7030SPILPLUS SK 2Vrece PE 30 l s vysýpkou108/11
7032OIL SELECTIVE SK 4Vrece PE 30 l s vysýpkou5 13/0

Bližšie informácie o cenách získate na adrese predaj@vyfako.sk
Tel: 038/ 5394 586
Mobil: 0907/ 716 768